SEVGİLİYE KİTAP ÖNERİLERİ
1 Oca, 2019 19:08 tarihinde eklendi

SEVGİLİYE KİTAP ÖNERİLERİ

SEVGİLİYE KİTAP ÖNERİLERİ
  • Kimi zaman bir kitap okursunuz ve o kitap içinizi inanılmaz bir coşkunlukla doldurur, saatlerce oturur düşünürsünüz belki bu kitap sizin davranışlarınızdan karakterinize her şeyi yeniden yapılandırabilir.

Kitap okumanın eşsiz güzelliğini bilirsiniz bunu başkalarına da anlatabilmek imkansızdır, bunların yanı sıra bazı insanlar vardır sevgilerini belli edemezler sevdikleri insanlara kitap hediye ederler. Bir kitap, ne anlamı vardır ? Tartışılır. Sevgiliniz, eşiniz ya da siz kitap okumayı onlarla haşır neşir olmayı seviyorsanız ve hayat arkadaşınıza onu ne kadar sevdiğinizi anlatacak ve onu kitapların rüyasında derin bir yolculuğa sokacak bir kitap bulamıyormusunuz? İşte size onlarca kitap arasından özenle seçtiğimiz nadide eserler:

Hayatın Anlamını Bulmanın, Âşık Olmanın ve Alınan Her Nefesin Farkına Varmanın Öyküsü
Aynı Yıldızın Altında – John Green;
İncinip İncinmeyeceğinin Seçimini Yapamazsın Ama Seni Kimin İncitebileceğini Seçebilirsin…

Roman yazarı, eleştirmen ve televizyon yapımcısı olan John Green‘in kaleme aldığı Aynı Yıldızın Altında 2014 yılında filmi uyarlanan ve dahi kitabıyla ve filmiyle milyonların ilgisini çekmiştir.

Eğer bu eseri hediye edeceğiniz insan aldığı şeyi sürüncemede bırakacakmayacaksa bu yazı dizisi sevdiğiniz insanın okumaktan keyif alacağı ve ömür boyu saklayacağı bir hediye olacaktır.

  • -New York Timesın ve -Wall Street Journalın En Çok Satanlar Listesine Girmiştir.


  • Distopik bir evrende, dünyayı daha güzel bir yere çevirmek için savaş veren 2 aşığın hikayesi ”1984Bin Dokuz Yüz Seksen Dört.

Bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa; Gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder. Diyen George Orwell’ın 1984 kitabını macera ve akıcı anlatım sever okurlar bir solukta okuyacaktır. Kitap her ne kadar siyasi içerikler bulundursada, büyük bir aşk hikayesinede ev sahipliği yapar.

Okyanusya devletinin direttiği her şeyi harfiyle yapmak zorundasınız aksi taktirde gecenin bir vakti hiç kimsenin haberi olmadan ortadan kaybolabilirsiniz ve kimse sizi aramaya cesaret edemez. Tabi her şeyin bir ilki vardır Baş Kaldırınında Öyle .

SAVAŞ BARIŞTIR, ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR, CEHALET GÜÇTÜR!!!

  • Attila İlhan – Ben Sana Mecburum

Güneşe karşı havalandı mı kuşlar
kanatları pır pır yaldızlanıyor
çarşı esnafı sabah sabah
kaldırımları sulamışlar
yırtık kargaların kış telâşı yeniden başlamış
uzakta bir traktör
gizli bir diş ağrısı gibi vızıldıyor.

Diyor Attila İlhan, aşkı anlatmanın en muhteşem yolu şiir! Her cümlesinde aşkı parsel parsel aklımıza kazıyan Attila İlhan’ın şiir severlerin gönlünü fethettiği kitaptır Ben Sana Mecburum.
Bu hediye şiir sevenler için oldukça anlamlı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *